دی، شروع روشنایی است. آن موقع که شبِ آخرِ پاییز با «یلدا» دور هم می‌نشینیم، آغاز بلندی روز و روشنایی را جشن می‌گیریم که شب «زایش خورشید» است و «دی داد» انتقال تولیدات ذهنی ما به مخاطبانی است که همیشه از کم‌ترین فرصت‌ها، بیش‌ترین نتایج را دریافت کرده‌اند و روشنایی را با خود همراه داشته‌اند. امور فرهنگی، هنری و از همه مهم‌تر هنر هشتم (روابط عمومی، تبلیغات و در مجموع رسانه) با زایش فکری معنا و مفهوم می‌یابد و با بسط و گسترش آن جان می‌گیرند و تبدیل به جریان و روندی اثرگذار می‌شوند. ما در یلدا شبی «دی داد» را انتخاب کردیم تا قدم در راهی بگذاریم که با مفهوم اوستایی‌اش، همگام شویم: «آفریننده».

برندینگ، مهم‌ترین و ماندگارترین مسیر برای جایگاه‌یابی در میان مخاطبان است. حالا اگر این مسیر از تابلوهای بزرگ شهری با تبلیغات یک‌طرفه گذشته باشد، صرفا معرفی محصول یا خدمت است؛ چرا که مسیر برندینگ طولانی‌است و از دریچه روابط عمومی و رسانه می‌گذرد و فرآیندی است که در چند هفته نمی‌تواند موثر باشد.

در واقع برنامه‌ریزی ما به‌گونه‌ای است که یک تولیدکننده و نام تجاری را مخاطبان در رسانه‌ها ببینند، محتوای پیشنهادی برای آن را مطالعه کنند و از مزیت‌ها و ارزش‌هایی که برای آن‌ها ایجاد کرده‌ایم آگاه شوند، تا در نهایت احساس همراهی فراهم شود و در مسیر برندینگ گام بردارند.

ما در برندینگ محتوایی، داستان برندتان را برای مخاطبان‌ می‌گوییم و هر بار در قالب استراتژی‌ای از پیش تعیین شده، محتوایی مفید و هدفمند را برای مصرف‌کننده نهایی منتشر می‌کنیم تا در آخر، مخاطب برند را همراه و مراقب خود بداند و هویت خود را به هویت برند گره بزند.

اگر زمانی دهکده جهانی صرفا در علم ارتباطات معنا داشت، امروز و با توسعه دانش بشری و افزایش آگاهی عمومی جوامع، از رخداد‌های پیرامونی خود، مردم بیش از پیش خواسته‌های خود را مطالبه کرده و این دیگر صرفا برندها نیستند که سبک زندگی تعریف می‌کنند؛ بلکه با ضریب نفوذ اینترنت در جهان، هر رخدادی شکلی دوسویه به خود گرفته است و افکار عمومی هم نیاز خود را با بیشترین حق مسلم می‌خواهد و به هر کنشی،‌ واکنش آنی نشان می‌دهد.

دیجیتال مارکتینگ، خود واکنشی است به کنش‌های افکار عمومی (مشتری) که با تحقیق، تحلیل، استراتژی و تاکتیک مناسب می‌توان در این دهکده جهانی هم پیروز بود و سهم بازاری برای خود دست و پا کرد.

خدمات دی‌داد در بخش دیجیتال مارکتینگ به این شرح است:


تدوین استراتژی:

- تحقیق درباره کسب و کار مشتری

- تحلیل بازار و رقبای مشتری

- تهیه استراتژی آنلاین و موقعیت‌یابی در محیط بازار

- مشاوره در ایجاد و خلق برند

- استراتژی و پیش‌برد شبکه‌های اجتماعی


بازاریابی:

- تبلیغات بنری

- بهبودبخشی سئو

- بازاریابی در شبکه‌های اجتماعی

- ایمیل مارکتینگ


خدمات وبسایت:

- طراحی وب سایت

- ثبت دامنه

- ایجاد فروشگاه‌

وجه مشترک کلیه شیوه‌های تبلیغاتی در بازاریابی سنتی، ایجاد وقفه در مسیر شنیدن و دیدن مخاطب بوده است؛ یعنی بازاریابی برونگرا! اما بازاریابی درونگرا یک حرف مهم برای ما دارد: «مشتری امروز، دوست ندارد تبلیغات، مزاحم روند عادی زندگی او بشود.» سوال اصلی در بازاریابی درونگرا این است؛ اگر نخواهم تبلیغ مستقیم کنم، چه روش‌هایی وجود دارد که مشتری خودش به سراغم بیاید؟

آمارها و مطالعات نشان می‌دهد هزینه‌ تولید یک مشتری راغب از طریق بازاریابی برونگرا، به میزان قابل توجهی بیشتر از هزینه تولید مشتری در بازاریابی درونگراست! بازاریابی درونگرا یک حرف مهم برای ما دارد: «برای همه ما سخت است که بپذیریم تحت تاثیر صاحبان کالا و خدمات هستیم!»

مفهوم بازاریابی محتوا دقیقاً با همین فلسفه شکل گرفت. شاید با همین نگاه است که ست گادین، توضیح می‌دهد:‌ «به نظر من، بازاریابی محتوا تنها شکلی از بازاریابی است که باقی مانده است و تاریخ مصرف سایر شیوه‌ها گذشته است».


بخش‌بندی بازاریابی محتوا در موسسه دی‌داد به این شرح است:


- بررسی ویژگی‌های روانی و روانشناختی بازار


- تعیین جنس محتوا


- تعیین موضوع محتوا


- بررسی جغرافیای مخاطبان


- تشریح اطلاعات دموگرافیک


- بررسی اطلاعات رفتاری مخاطبان


- تعیین وسیله عرضه محتوا

روابط عمومی‌ مجموعه‌ای‌ از عملیات‌های‌ ارتباطی‌ آگاهانه‌ و مبتنی‌ بر تحقیق‌ و برنامه‌ است‌ که‌ با استفاده‌ از شیوه‌های‌ علمی ‌و هنری‌ به‌ دنبال‌ اطلاع‌رسانی‌ به‌ مردم‌ و اطلاع‌یابی‌ از آنان‌، تجزیه‌ و تحلیل‌ گرایش‌های‌ مخاطبان‌ و افکارعمومی‌ به‌ منظور جلب‌ نظر، تفاهم‌ و حمایت‌ مستمر از مخاطبان‌ با کاربرد تکنیک‌ها و ابزارهای‌ ارتباطی نوشتاری‌، گفتاری‌، دیداری‌ و شنیداری‌ است‌. روابط عمومی‌، متکی‌ بر مخاطب‌ و دیدگاه‌های‌ اوست‌ و این‌ مخاطب‌ است‌ که‌ سهم‌ عمده‌ای‌ را در برنامه‌ریزی‌های ‌روابط عمومی‌ و تعیین‌ اَشکال‌ ارتباط با خود دارد.

مهم‌ترین‌ وظیفه‌ روابط عمومی‌، شناخت‌ جامعه‌ هدف و نفوذ در آن‌ برای‌ جلب‌ رضایت‌ افکارعمومی‌ نسبت‌ به‌ سازمان‌ متبوع خود است‌ که‌ هم‌ در درون‌ سازمان‌ و هم‌ در بیرون‌ از سازمان‌ دنبال‌ می‌شود. بی‌تردید، این‌ وظیفه‌ در قالب‌ مجموعه‌ای‌ از فعالیت‌های‌ ارتباطی‌ صورت‌ می‌گیرد که‌ می‌توان‌ آنها را تحت ‌عناوین‌ ارتباطات‌، امور فرهنگی‌ و نمایشگاهی، انتشارات‌، سنجش‌ افکار، پژوهش‌ و برنامه‌ریزی‌ دسته‌بندی‌ کرد.

بنابراین‌ در روابط عمومی‌ کارآمدی که ما برای شما رقم می‌زنیم، ارتباط با مردم‌ دو سویه‌ بوده‌ و جریان‌ پیام‌ یک‌ طرفه‌ و از سوی‌ شرکت یا نهادی به‌ مردم‌ نیست‌؛ بلکه‌ توجه‌ به‌ واکنش‌های‌ مردم‌ در برابر پیام‌های‌ روابط عمومی‌ حرف ‌اصلی‌ را می‌زند.


خدمات ما در این بخش به شرح زیر است:


- انجام خدمات ریپورتاژ خبری


- برگزاری نشست‌های مطبوعاتی و خبری


- اطلاع‌رسانی هدفمند در رسانه‌ها


- تهیه و تولید بولتن خبری و یا بروشور تجاری


- تهیه و انتشار کتاب و کتابچه راهنما


- تهیه و تدوین کتاب عملکرد سالیانه


- تهیه متن سخنرانی


- مانیتورینگ رسانه های داخلی و خارجی


- پوشش رسانه‌ای ایونت‌ها

«همایش» با زیرمجموعه‌ها و مشتقاتش؛ (سمپوزیوم، گردهمایی، سمینار، کنفرانس و …) رسم حائز اهمیتی در دنیای این روزهای تجارت و صنعت برای دستگاه‌ها، نهادها، موسسات، ارگان‌های مختلف، صاحبان مشاغل و صنایع محسوب می‌شود. از اواخر دهه هفتاد، همایش‌ها به بخش جدایی‌ناپذیر صنعت، دانش و تجارت در ایران بدل شدند. امروزه مجموعه همایش‌ها به نشست‌هایی اطلاق می‌شود که به منظور معرفی ایده‌های نو و همچنین به اشتراک گذاشتن طرح‌های علمی، نتایج تحقیقات و پژوهش‌های انجام‌شده در موضوعات علمی و تخصصی خاص با ارائه گزارش‌ها، مقالات و سخنرانی متخصصان شکل می‌گیرد.
این رویداد با هر هدفی که برگزار شود، ‌بیش از هر چیز قرار است زندگی و پویایی سازمان‌ها و مجموعه‌ها را به رخ مخاطب بکشد و در واقع راه میانبری‌ست برای شناساندن هرچه بهتر سازمان، ارگان، موسسه، انجمن، دستگاه و … متبوع شما!
در این میان، صاحبان مشاغل و صنایع برای ارتباط هرچه بیشتر با مشتری و نشان دادن نزدیکی خود به مخاطب، جشنواره‌هایی برگزار می‌کنند که کارکردی متفاوت با همایش دارد. صاحبان مشاغل و صنایع با جشنواره قرار است موفقیت‌هایشان را جشن بگیرند و مشتری را در شادی خود سهیم کنند. اتفاقی که کارکردهای وسیع تبلیغاتی و همراهیِ بیش از پیش مخاطب(مشتری) را به دنبال خواهد داشت.

طراحی و خلاقیت در انجام امور گرافیکی می‌تواند هزارن کلمه را در یک تصویر به مخاطب نشان دهد. به همین دلیل بازوی مهم تبلیغات تصویر است.


خدمات ما در این بخش به شرح زیر است:


- طراحی هویت بصری


- طراحی پوستر


- طراحی جعبه


- طراحی بروشور و کاتالوگ


- طراحی مجلات و کتاب

نمونه کارها

موسسه فرهنگی، هنری و تبلیغاتی دی‌داد افتخار دارد که با سازمان‌ها و نهادهای بسیاری همراه بوده است.